Начальная страница

Знание об Украине

Что и где читать

?

Свербілова Тетяна, Скорина Людмила Українська драма [19]30-х рр. як модель масової культури та історія драматургії у постатях.

Свербілова Тетяна, Скорина Людмила Українська драма [19]30-х рр. як модель масової культури та історія драматургії у постатях. – Черкаси: р. – 358 с.

Язык издания: украинский

Аннотация (на украинском языке):

Метою дослідження є намагання встановити рівновагу у вивченні історії драматургії одного з найскладніших періодів вітчизняної літератури – [19]30-х років. Стара історія літератури висвітлювала переважно творчість І.Микитенка й О.Корнійчука, нова визнає їх одіозними і зосереджується на творчості М.Куліша. Прийшов час неупереджено подивитися на літературний процес 30-х років, не тільки враховуючи обидві тенденції, а й, головне, подати нові висвітлення і оцінки „заяложених” текстів, які свого часу були дуже популярними, а тому не можуть бути вилучені з культурного і наукового обігу.

Новизна дослідження забезпечується тим, що українська драматургія [19]30-х років розглядається нетрадиційно – крізь призму масової культури. Автори поєднали два підходи: аналіз провідних тенденцій розвитку драматургії доповнюється літературним портретами найвідоміших її представників (М.Куліша, І.Дніпровського, І.Кочерги, О.Корнійчука, І.Микитенка).

Категории

Авторы (2): Свербилова Татьяна, Скорина Людмила

Предмет: Украинская литература 20 в.