Начальная страница

Знание об Украине

Что и где читать

?

Нікітенко Н. М. Мозаїки та фрески Софії Київської.

Нікітенко Н. М. Мозаїки та фрески Софії Київської. – К.: Горобець, р. – 396 с.

Язык издания: украинский

Исторический период: 1011 – 1018 гг.

Аннотация (на украинском языке):

[Текст паралельно українською та англіською мовами.]

Книга відомої дослідниці легендарної Софії Київської по-новому розповідає про визначний феномен світової культури – безцінні мозаїки та фрески «митрополії руської».

Автор поставив перед собою завдання дати цілісний сакральний і художній образ пам’ятки, об’єктивно реконструювати її історію. У науку вводиться ціла низка нових фактів.

Читач дізнається, що Софійський собор, побудований княжим подружжям хрестителів Русі Володимира Великого і Анни Порфірородної та завершений Ярославом Мудрим, виник у 1011–1018 рр. Мозаїки та фрески, що прославляють Володимира і Анну як хрестителів Русі і будівничих Св. Софії, містять портрет їхньої родини та розповідають про укладення династичного союзу Русі і Візантії наприкінці Х ст., який поклав початок хрещенню Київської держави. Автор вводить читача в блискучу й таємничу добу Візантії і Київської Русі, знайомить з невідомими сторінками життя їх могутніх правителів.

Мозаїки та фрески Св. Софії постають як усенародні святині й унікальні історичні джерела, що відзначаються своєю давністю, автентичністю, глибокою духовністю, художнім багатством та дивовижним розмаїттям реалістичного і символічного змісту.

Категории

Автор: Никитенко Надежда Николаевна (1944 г. –)

Предметы (2): Живопись Софийского собора в Киеве, Мифы в истории Украины